• LEPŠIE RAZ VIDIEŤ AKO STOKRÁT POČUŤ.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album LEPŠIE RAZ VIDIEŤ AKO STOKRÁT POČUŤ..

Na Valentína 14. februára usporiadala naša škola Deň otvorených dverí, ktorý bol už 2. v poradí v tomto školskom roku a niesol sa v duchu Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Tento deň bol určený hlavne záujemcom o študijné odbory, ktoré škola ponúka. Žiaci mali jedinečnú možnosť interaktívnym spôsobom ponoriť sa do tajov odboru, o ktorý majú záujem. V jednotlivých odborných učebniach sa hosťom venovali pedagógovia a majstri odborného výcviku, ktorí si pre žiakov pripravili zaujímavé úlohy, súťaže a s ochotou odpovedali na položené otázky. Veríme, že sme našich potenciálnych žiakov zaujali a že čas strávený na našej škole nebudú považovať za stratený.

• Odbor cukrár sa predviedol

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Odbor cukrár sa predviedol.

Práve 14. februára na Valentína sa na našej škole konala súťaž v zdobení medovníčkov. Šikovné ruky našich žiakov odboru cukrár mali možnosť ukázať svoj talent a vyzdobiť si vlastné medovníčky. Do školského kola postúpilo 6 žiakov, ktorí svoje majstrovstvo prezentovali návštevníkom DOD, ale aj všetkým okoloidúcim: V.Zenglérová(II.GC),V.Ráczová(II.CM),A.Rybárová(III.CM),V.Zsírosová(II.CM),R. Oláhová(II.CM), B.Lesták(III.CM) . Radosť a dobrá nálada, ktorá súťaž celý čas sprevádzala, bola iba svedectvom toho, že svoju prácu vykonávajú s láskou. Odborná porota vedená pani riaditeľkou mala veru ťažké rozhodovanie, pretože vytvorené produkty pútali svojou krásou a nápaditosťou. Ceny, ktoré žiaci získali, bolo možné zakúpiť vďaka účasti školy v projekte Zelená škola biodiverzity. Pozitívne ohlasy najmä zo strany žiakov nás motivujú k tomu, aby sa takéto súťaže konali čoraz častejšie. Všetkým zúčastneným ďakujeme a výhercom srdečne blahoželáme. 1.miesto: Bence Lesták 2.miesto: Angelika Rybárová 3.miesto: Viktória Ráczová

• NAŠI AGROMECHATRONICI ABSOLVOVALI ODBORNÉ ŠKOLENIE V NITRE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album NAŠI AGROMECHATRONICI ABSOLVOVALI ODBORNÉ ŠKOLENIE V NITRE.

Dňa 2.2.2023 sa žiaci druhého až štvrtého ročníka SOŠTaAP študijného odboru AGROMECHATRONIK zúčastnili v Nitre školenia obslúh traktorov a agromechnizátorov. Školenie, ktoré pre nich zorganizovala firma Agroservis, sa konalo v jednej z hál výstaviska Agrokomplex. Prešli postupne štyrmi stanoviskami, čomu zodpovedal aj program školenia: 1. Zvýšenie prevádzkovej spoľahlivosti strojov. 2. Zníženie prevádzkových nákladov. 3. Zvýšenie výkonnosti strojovej súpravy. 4. Proaktívna starostlivosť o stroje. Žiaci so záujmom sledovali výklad odborníkov z firmy Agroservis, niektorí boli za svoju aktivitu dokonca odmenení cenami. Zo strany organizátorov sme počuli na ich adresu len slová chvály. Veľmi nás teší, že naši žiaci takto reprezentujú našu školu a sme na nich veľmi hrdí.

• Okružná 61 979 01 Rimavská Sobota Slovakia