• Súťaž o zdravom životnom štýle

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Súťaž o zdravom životnom štýle.

Zdravie je tá najdôležitejšia vec, ktorú máme a je, bohužiaľ, iba jedno. Práve preto by sme sa mali o naše zdravie starať každý deň. Životný štýl, a najmä ten zdravý, je v našich rukách! Naši prváci, študujúci v študijných odboroch, mali aj tento rok možnosť preukázať svoje vedomosti o zdravom životnom štýle. Učitelia informatiky, Mgr. Adriana Lévay Marek a Ing. Roland Tamáš, zorganizovali súťaž v tvorbe prezentácií práve na túto tému. Víťazom srdečne gratulujeme! 1.miesto – Dominik Bakoš (I.CR) 2. miesto – Csaba Kankulya (I.CR) 3. miesto – Marian Štefánek (I.CR)

• Moderná technika a kúsok histórie v Očovej

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Moderná technika a kúsok histórie v Očovej.

V Očovej sa 23. mája 2024 uskutočnil už 28. ročník Dňa poľa zameraný na krmoviny. Na túto udalosť sa agromechatronici tešili už niekoľko týždňov. S obavami sledovali vývoj počasia za posledné dni, lebo časté búrky neveštili nič dobré. Pri nastupovaní do autobusu bolo často počuť slová: „Len nech dnes neprší“. A ako keby niekto naozaj počúval tieto želania, lebo počasie bolo naozaj ideálne. V slnečných lúčoch sa v pracovnom nasadení predvádzali technologické linky pre zber krmovín – žacie stroje, obracače, riadkovače, zberacie vozy, lisy, rezačky a obaľovačky. Defilé poľnohospodárskych krásavcov rôznych značiek a farieb. Bolo sa na čo pozerať a pre žiakov odboru agromechatronik to bola živá učebnica, ktorú radostne čítali. Získané vedomosti žiakov I.R, II.R a III. R doplnili aj informácie o živote Mateja Bela, rodáka z Očovej, ktorý za svoju prácu získal titul „veľká ozdoba Uhorska“ a prezreli si aj ľudové kroje v priestoroch Farmárskeho dvora v Očovej.

• Žiaci I.CR

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Žiaci I.CR.

Na poslednej prednáške v tomto školskom roku s preventistkou PZ pani Lásovou a prokurátorkou pani Nemcovou sa stretli žiaci I.CR triedy. Žiaci si mohli overiť svoje vedomosti z  oblasti trestnoprávnej zodpovednosti mladých v pripravenom teste. Zistili sme, že  veľký počet otázok  zostal bez  odpovede. Stále platí, že neznalosť zákona neospravedlňuje, čo si uvedomili aj účastníci prednášky, a preto pozorne počúvali. Dúfame, že v budúcnosti zvládnu žiaci tejto triedy podobný test oveľa lepšie a hlavne že sa vo svojom živote budú vyhýbať aktivitám, ktoré by neboli v súlade so zákonom.

• Autoškola

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Autoškola.

Autoškola oznamuje, že začiatkom júna 2024 otvára nový kurz (letný) skupiny „B“ vek - 17 (18) rokov „T“ vek - 17 rokov Približná doba trvania kurzu 3 mesiace, môžu sa prihlásiť aj záujemcovia mimo školy Tel: 0908-944042 Az autóskolánk 2024 június elején új kurzust nyit nyári időszakra személygépkocsira „B“ - életkor - 17 (18) év, traktor „T“ - életkor - 17 év. A kurzus időtartama kb 3 hónap, iskolán kívüli személyek is jelentkezhetnek. Tel: 0908-944042

• Výsledky prijímacieho konania

• V školskom roku 2023/2024 prebehlo prijímacie konanie pre školský rok 2024/2025 v dňoch 2. a 6. mája 2024 na základe našich zverejnených kritérií. Zverejnená výsledková listina je platná po 1. kole. Nakoľko môže dôjsť k posunu v poradí v odboroch, kde sme mali viac záujemcov, ako sme mohli prijať, odporúčam všetkým neprijatým, ktorí splnili kritériá, aby si podali odvolanie. Každý, kto podal prihlášku na našu školu, a nebol prijatý, bude s výsledkom oboznámený aj písomne. Žiadame všetkých prijatých, aby najneskôr do 22. mája 2024 oznámili prostredníctvom záväzného potvrdenia, či žiak nastúpi alebo nenastúpi do školy. Každý, kto nebol prijatý len kvôli nedostatku miesta v odbore, si môže podať žiadosť o zmenu odboru do dvoch dní od zverejnenia výsledkov skúšok za predpokladu, že daný odbor má porovnateľné podmienky na prijatie.

Oznámenia aj odvolania je možné poslať poštou alebo e-mailom na adresu spojenaskola.rs@gmail.com

Výsledky po 1.kole

• 1.miesto v recitačnej súťaži

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 1.miesto v recitačnej súťaži.

16. mája 2024 náš žiak Ľudovít Danyi z II.CR triedy vybojoval v Lučenci na  krajskom kole recitačnej súťaže Mihálya Tompu krásne 1. miesto v kategórii próza.  Postupuje do finálneho, celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 21. júna. Ďakujeme za nádhernú reprezentáciu školy!

• Krasy a jaskyne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Krasy a jaskyne.

Dňa 14.05.2024 sa žiaci I.R, I.S a II.GCS zúčastnili v knižnici M. Hrebendu prednášky jaskyniara Ľudovíta Gaála pod názvom Krasy a jaskyne. Možno by ste si mysleli, že to bola poriadna nuda, ale nie, väčšina zúčastnených pozorne počúvala pútavé rozprávanie prednášajúceho doplnené zaujímavými fotografiami. Dúfajme, že všetci prítomní si navždy zapamätajú, že krasy a krasové jaskyne sú bohatým zdrojom vody, a preto ich treba chrániť.

• Naši „internátisti“ na Ceste okolo sveta

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Naši „internátisti“ na Ceste okolo sveta.

Viete, ako sa dostanete na Cestu okolo sveta za 80 dní? Tak, ako to urobili naši žiaci zo školského internátu. Navštívili Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote a absolvovali výstavu, ktorá je prezentovaná netradičným, inovatívnym spôsobom. Poskytuje informácie aj o známych cestovateľoch spätých s naším regiónom Gemer-Malohont a je sprevádzaná kreatívnym múzejno-pedagogickým programom, súčasťou ktorého sú aj workshopy.