• Valentín na školskom internáte

•

So žiakmi školského internátu sme si pripomenuli sviatok svätého Valentína, ktorý sme spojili so zábavou a hrou s balónmi. Je to deň, kedy si ľudia navzájom prejavujú lásku, náklonnosť, priateľstvo. Dávajú si rôzne darčeky, maličkosti, sladkosti, kvety a iné milé prekvapenia, ktorými chcú potešiť svoje milované polovičky. Netreba zabúdať, že lásku si treba prejavovať celý rok a každý deň.

• Valentín 2024

• Prejaviť lásku, obdiv, úctu či vďaku by sme mali každý deň v roku. Ale úprimne, vieme si na
            to vôbec v tejto uponáhľanej dobe nájsť čas?
            14. február je dňom oslavy najsilnejšieho citu- lásky. Práve tento deň sme využili
            a zorganizovali valentínsku poštu a súťaž tried o najviac červeného oblečenia. A viete, kto
            mal na sebe najviac kúskov? Bola to pani zástupkyňa a s rovnakým počtom bodov skončila aj
            kolegyňa Adriana Lévay Marek. Trieda s najväčším počtom bodov postupuje do celoročnej
            súťaže pod názvom Farebné dni. Jej názov zostane zatiaľ zahalený rúškom tajomstva.
            Ďakujeme všetkým zamestnancom a žiakom, ktorí sa do akcie zapojili a osobitná vďaka patrí
            pani majsterke Jarke Ostrihoňovej a triedam I.P a II.P za krásne valentínky, ktorými nás
            všetkých veľmi potešili. Obidve akcie zorganizoval študentský parlament. A verte tomu, že
            stáli za to. Pretože nič nenahradí úsmev na perách, prekvapenie, dobrý pocit či náladu po
            prečítaní valentínky, ktorú ste možno vôbec nečakali.

• Valentínska kvapka krvi

• Chceš urobiť niečo  zmysluplné?

Chceš byť hrdý na seba?

Chceš zažiť pocit, že niekoho si zachránil?

Stačí len nabrať odvahu, zbaviť sa strachu a rozhodnúť sa!

Ako sa rozhodlo 10 študentov zo IV.AC, IV.R a I.EN triedy a išli 13.2.2024 darovať krv na Hematologicko-transfúzne oddelenie nemocnice Penta Hospitals v Rimavskej Sobote.

Ich čin je vysoko humánny, príkladný a nasledovaniahodný! Pretože ak 18-20 ročný mladý muž zachráni zdravie alebo život niekoho iného, ako inak to nazvať,  ako hrdinstvo?!

A naozaj k tomu nič viac nie je potrebné , iba trošku odvahy a rozhodnosti!

Pretože nikto z nás dopredu nevie, či raz aj  naše zdravie alebo život nebudú závisieť od dobrovoľných darcov krvi, ktorými sa rozhodli stať aj študenti  Franko, Garay, Kékeši, Krnáč, Kvak, Lux, Miháľ , Mišurák , Porubiak ,Vetrák.

Z celého srdca vám ĎAKUJEME!

• Deň otvorených dverí SOŠTaAP

• Hoci niektorým z Vás rozšírená chorobnosť zabránila zavítať na pôdu našej školy, aj tak ste prišli mnohí. Nielen z blízkeho okolia, ale tešili sme sa aj účastníkom z Bratislavy, Zvolena či Banskej Bystrice.

Ďakujeme, prežili sme s Vami úžasný deň.

• Ako sa efektívne učiť

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ako sa efektívne učiť.

Dňa 7. februára sa žiačky II.CM triedy zúčastnili prednášky v Knižnici Mateja Hrebendu  na tému „Ako sa efektívne učiť“.   Cieľom prednášky bolo pomôcť žiačkam naučiť sa učiť, priblížiť rôzne techniky pri zvládaní učiva a zlepšiť školský prospech.

• Beseda s pracovníčkou Sociálnej poisťovne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s pracovníčkou Sociálnej poisťovne.

Žiaci tried IV.R, IV.A a II.DN v rámci učebného plánu ekonomických predmetov sa 05.02.2024 na 4-tej vyučovacej hodine v učebni č. 210 zúčastnili prednášky na tému: "Sociálna poisťovňa a jej úloha v systéme sociálneho poistenia a dôchodkového zabezpečenia" s pracovníčkou Sociálnej poisťovne, pobočka Rimavská Sobota Mgr. A. Majanovou. Žiaci získali základné informácie o Sociálnej poisťovni ako verejnoprávnej inštitúcii, jej úlohe v systéme sociálneho poistenia a dôchodkového zabezpečenia, druhoch sociálneho poistenia v nadväznosti na životné situácie a sociálny status osoby a nástrojoch a službách Sociálnej poisťovne.

• Pravopisná súťaž

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pravopisná súťaž.

Tento školský rok sa našli šikovní a odvážni žiaci, ktorí sa zapojili do školskej pravopisnej súťaže z maďarského jazyka. Súťaž sa konala 6. 2. 2024 v učebni maďarského jazyka. Do súťaže sa zapojilo 8 žiakov. Žiaci na súťaži mali možnosť preveriť si svoju pravopisnú úroveň pomocou diktátu a pravopisného testu. 1. miesto – Levente Szabó Márton, I.CR 2. miesto – Naomi Szajková, II.CM 3. miesto – Dávid Radics, IV.AC Úspešní riešitelia: Mátyás Máté (IV.AC), Kinga Tóthová (II.MT), Orsolya Dávidová (II.CM)

• Technika a agronóm idú ruka v ruke

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Technika a agronóm idú ruka v ruke.

Dňa 2. februára sa žiaci odboru agromechatronik spolu so svojimi pedagógmi zúčastnili Klubu mladých farmárov, ktorý organizovalo Združenie mladých farmárov na Slovensku-ASYF. Cieľom bolo zvýšiť záujem mladých ľudí o poľnohospodárstvo. Aj naša škola dostala možnosť prezentovať sa a vypočuť si zaujímavé informácie z oblasti poľnohospodárstva priamo z úst tých najpovolanejších, pretože cennými radami prispeli práve odborníci z praxe. Aj keď bolo možné vidieť veľké množstvo vysoko inteligentných moderných poľnohospodárskych strojov, ešte stále platí, že technika srdce agronóma nikdy nenahradí.

• Oneskorený vianočný darček

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Oneskorený vianočný darček .

Byť šikovný a múdry sa oplatí. Niečo o tom vedia aj žiaci SOŠTaAP, ktorí ako odmenu za najvyšší počet bodov na prijímacích skúškach dostali tablety. Keďže sme sa v predvianočnom období vzdelávali dištančne, odmena si na nich musela trošku počkať. Eva Pocsaiová – informačné a sieťové technológie Márton Levente Szabó – mechanik elektrotechnik/mechanička elektrotechnička Dominik Molnár – agromechatronik/agromechatronička Srdečne blahoželáme.

• DOD už o týždeň 😊😊

• 👉👉👉 Vyberáš si strednú školu? Rozhodni sa správne!!!

Príď medzi nás už o týždeň a zisti, či Tvoja budúcnosť nezačína práve tu.

Srdečne Ťa pozývame na deň otvorených dverí dňa 8.februára. Pozri si naše video... 😊